Metsiksen avajaiskisat
Helmikuussa 2024 järjestetään Metsätuulen tallin avajaiskilpailut. Kilpailut ovat luonteeltaan villit ja niihin saa osallistua kuka tahansa. Samalla tilalla on avoimet ovet ja mahdollisuus tutustua tilan toimintaan. Tarjolla on jokaiselle kävijälle kahvia, mehua, pullaa ja leipää.
Järjestäjä: Metsätuulen talli (Hevosjärven tila) Huusari Rosewood VRL-13122
Kilpailupäivämäärät: 15.03.2024-16.03.2024
Viimeinen osallistumispäivä: 14.03.2024
Avoimuus: Kaikki saavat osallistua hoitsuneen / yksityisineen
Ohjelma: Villit rataeste- ja kouluratsastuskilpailut
Osallistumiset: Joko sähköpostimme [email protected] tai tämän sivun ihan alhaalta löytyvän osallistujalomakkeen kautta
Säännöt:
1. Luokkiin saa osallistua rajattomasti ratsukoita
2. Yksi hevonen & poni saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
3. Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti luokkiin hevosia
4. Sama ratsukko voi osallistua vain kerran samaan luokkaan, mutta sama hevonen voi osallistua luokkaan toistamiseen eri ratsastajan kanssa
Luokat löytyvät palkintojen alapuolelta
Järjestäjä: Metsätuulen talli (Hevosjärven tila) Huusari Rosewood VRL-13122
Kilpailupäivämäärät: 15.03.2024-16.03.2024
Viimeinen osallistumispäivä: 14.03.2024
Avoimuus: Kaikki saavat osallistua hoitsuneen / yksityisineen
Ohjelma: Villit rataeste- ja kouluratsastuskilpailut
Osallistumiset: Joko sähköpostimme [email protected] tai tämän sivun ihan alhaalta löytyvän osallistujalomakkeen kautta
Säännöt:
1. Luokkiin saa osallistua rajattomasti ratsukoita
2. Yksi hevonen & poni saa osallistua vaikka kaikkiin luokkiin
3. Yksi ratsastaja saa tuoda rajattomasti luokkiin hevosia
4. Sama ratsukko voi osallistua vain kerran samaan luokkaan, mutta sama hevonen voi osallistua luokkaan toistamiseen eri ratsastajan kanssa
Luokat löytyvät palkintojen alapuolelta
Ohjeita osallistumiseen
Osallistuminen tapahtuu joko sähköpostimme [email protected] tai tämän sivun ihan alhaalta löytyvän osallistujalomakkeen kautta
Ohjeita osallistumiseen:
Laji, luokka nro, rivinvaihto
Ratsastaja - hevosen nimi
Osallistutko kaikkiin osakilpailuihin vai vain yhteen (jos osallistut yhteen, muista laittaa, että mihin osakilpailuun)
Esim:
Kouluratsastus, Luokka 1 HeC
Huusari - Grumelur Gategärden
Osallistun kaikkin suurkisojen osakilpailun syksyllä 2023
Jos osallistut samalla kokoonpanolla esimerkiksi luokkaan 1 ja 2, niin laitathan ne saman otsakkeen alle? Esim.
Kouluratsastus, Luokka 1 & 2
ratsastaja - heppa 1
ratsastaja - heppa 2
ratsastaja - heppa
Ohjeita osallistumiseen:
Laji, luokka nro, rivinvaihto
Ratsastaja - hevosen nimi
Osallistutko kaikkiin osakilpailuihin vai vain yhteen (jos osallistut yhteen, muista laittaa, että mihin osakilpailuun)
Esim:
Kouluratsastus, Luokka 1 HeC
Huusari - Grumelur Gategärden
Osallistun kaikkin suurkisojen osakilpailun syksyllä 2023
Jos osallistut samalla kokoonpanolla esimerkiksi luokkaan 1 ja 2, niin laitathan ne saman otsakkeen alle? Esim.
Kouluratsastus, Luokka 1 & 2
ratsastaja - heppa 1
ratsastaja - heppa 2
ratsastaja - heppa
Palkinnot
Kaikki ruusukkeet on ostettu Equestrian PRO:sta. Ethän suoralinkitä niitä sivuillesi.
Luokat
Kouluratsastus
Luokka 1 HeD (käynti - ravi)
Luokka 2 HeC
Luokka 3 HeB
Luokka 4 HeA
Luokka 5 VaB
Luokka 6 VaA
Luokka 7 Prix St Georges
Luokka 8 Intermediaire l
Luokka 9 Intermediaire ll
Luokka 10 Grand Prix
Esteratsastus
Luokka 1 puomiluokka
Luokka 2 50cm
Luokka 3 60cm
Luokka 4 70cm
Luokka 5 80cm
Luokka 6 90cm
Luokka 7 100cm
Luokka 8 110cm
Luokka 9 115cm
Luokka 10 120cm
Luokka 11 130cm
Luokka 12 140cm
Luokka 13 150cm
Luokka 14 160cm
Luokka 1 HeD (käynti - ravi)
Luokka 2 HeC
Luokka 3 HeB
Luokka 4 HeA
Luokka 5 VaB
Luokka 6 VaA
Luokka 7 Prix St Georges
Luokka 8 Intermediaire l
Luokka 9 Intermediaire ll
Luokka 10 Grand Prix
Esteratsastus
Luokka 1 puomiluokka
Luokka 2 50cm
Luokka 3 60cm
Luokka 4 70cm
Luokka 5 80cm
Luokka 6 90cm
Luokka 7 100cm
Luokka 8 110cm
Luokka 9 115cm
Luokka 10 120cm
Luokka 11 130cm
Luokka 12 140cm
Luokka 13 150cm
Luokka 14 160cm
Tulokset
Jokaisen luokan 6 parasta palkitaan ylläolevin ruusukkein + rahapalkinnoin. Lämmin kiitos jokaiselle osallistuneelle!
Kouluratsastus
Luokka 1 HeD (käynti - ravi)
1. Jannica Holmberg - Arolan Svante 89.501 %
2. Jannica Holmberg - A.D. Silent Lucky Cream 85.481 %
3. Jannica Holmberg - Sugar Sorrow AD 85.325 %
4. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 80.309 %
5. Jessica Holmberg - Santhoeve Davina 78.342 %
6. Jannica Holmberg - A.D. Piece of Art 77.327 %
7. Jannica Holmberg - A.D. Princess Verona 76.096 %
8. Jannica Holmberg - Tuuli Vuoren Pimennys 73.457 %
9. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 71.753 %
10. Jannica Holmberg - Goodtime Mister Perfect 68.630 %
11. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 63.277 %
12. Jannica Holmberg - Goodtime Marmaduke 57.952 %
13. Jannica Holmberg - Sudenmaan Nallekarhu 57.212 %
Luokka 2 HeC
1. Jannica Holmberg - Sudenmaan Nallekarhu 88.497 %
2. Jannica Holmberg - A.D. Piece of Art 82.975 %
3. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 82.692 %
4. Jannica Holmberg - A.D. Silent Lucky Cream 80.969 %
5. Jannica Holmberg - Goodtime Marmaduke 77.498 %
6. Jannica Holmberg - Goodtime Mister Perfect 76.855 %
7. Jannica Holmberg - Arolan Svante 73.682 %
8. Jannica Holmberg - A.D. Princess Verona 67.034 %
9. Jannica Holmberg - Sugar Sorrow AD 63.189 %
10. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 60.085 %
11. Jessica Holmberg - Santhoeve Davina 53.091 %
12. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 51.515 %
13. Jannica Holmberg - Tuuli Vuoren Pimennys 50.491 %
Luokka 3 HeB
1. Lina Andersson - Oodi 88.236 %
2. Jannica Holmberg - Picando Ion 84.664 %
3. Jannica Holmberg - Onnenkengän Apila 82.527 %
4. Mason Hill - Luukas 79.664 %
5. Jannica Holmberg - Hopearinteen Marshmallow 78.641 %
6. Jannica Holmberg - Lochlainn Quinton 76.802 %
7. Jannica Holmberg - Ferino ox 72.193 %
8. Jannica Holmberg - Riordan 67.805 %
9. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 60.371 %
10. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 58.234 %
11. Reija Käkiharju - Saariston Pikipihka 56.743 %
12. Jannica Holmberg - A.D. Silent Sensation 52.659 %
13. Jannica Holmberg - Lochlainn Blazing Gabriella 52.564 %
14. Jannica Holmberg - Hopearinteen Romeo 50.743 %
Luokka 4 HeA
1. Viona Fägels - Sheza Barleda 76.840 %
2. Nicolas Gaillard - Wilma Odessa 74.884 %
3. Hugo Marttinen - Nikita Lucky Clover HJT 74.683 %
4. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 73.924 %
5. Gisele Roxanne - Jään Lilja 70.430 %
6. Katri Suosalo - Leskenlehden Elämänilo 69.376 %
7. Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat 62.666 %
8. Jannica Holmberg - Hurman Ritari 59.950 %
9. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 58.780 %
10. Jannica Holmberg - Cwmnantcol Madawg 58.554 %
11. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 57.035 %
12. Reija Käkiharju - Hiidelmän Ukkosti 55.964 %
Luokka 5 VaB (koko kisan kovimmat pronsentit nähtiin tässä luokassa)
1. Reija Käkiharju - Aro-Untamo 93.313 %
2. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 92.780 %
3. Liinu Karhula - Wakanda 92.103 %
4. Pilvi Bask - Lind's Liberty 78.413 %
5. Reija Käkiharju - Kriisipuuro 75.751 %
6. Reija Käkiharju - Kitinäkeisari 69.300 %
7. Katri Suosalo - Harmony Atlas HJT 56.574 %
8. Saana Suosalo - Cindy´s Queen HJT 55.826 %
Luokka 6 VaA
1. Liinu Karhula - Wakanda 92.709 %
2. Julien Martin - La Mirada VAL 84.620 %
3. Saana Suosalo - Booældre 84.301 %
4. Lauretta Dahlman - Acabella Cindy 83.365 %
5. Pilvi Bask - Lind's Liberty 65.714 %
Luokka 7 Prix St Georges - ei järjestetty
Luokka 8 Intermediaire l - ei järjestetty
Luokka 9 Intermediaire ll
1. Huusari Rosewood - Kalondra Sabrina 63.670 %
2. Oskari Käkiharju - Thornspike 52.851 %
Luokka 10 Grand Prix
1. Xavier Lafrenière - Humbau's Verzauberung 73.222 %
2. Huusari Rosewood - Carnivorous Blueberry HJT 73.132 %
3. Bella Rosewood - Carnivorous Benjamin 51.482 %
Esteratsastus
(Arvontatapa: AM5: perusradalla pienimmän virhepistemäärän saaneet uusivat)
Luokka 1 puomiluokka
1. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 0–0 vp 79.950/61.814 s
2. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 0–0 vp 75.047/62.170 s
3. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 4 vp 79.858 s
4. Jannica Holmberg - Sudenmaan Nallekarhu 4 vp 80.642 s
Luokka 2 50cm
1. Jannica Holmberg - Tuuli Vuoren Pimennys 0–0 vp 74.420/58.128 s
2. Jessica Holmberg - Santhoeve Davina 0–0 vp 71.967/63.114 s
3. Jannica Holmberg - Cwmnantcol Madawg 0–4 vp 74.951/62.330 s
4. Jannica Holmberg - Arolan Svante 0–4 vp 71.367/63.061 s
5. Jannica Holmberg - Ferino ox 0–4 vp 78.417/64.720 s
6. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 4 vp 67.489 s
7. Jannica Holmberg - Lochlainn Blazing Gabriella 4 vp 69.056 s
8. Jannica Holmberg - A.D. Piece of Art 4 vp 75.644 s
9. Jannica Holmberg - A.D. Silent Sensation 4 vp 80.545 s
10. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 8 vp 67.533 s
11. Jannica Holmberg - Picando Ion 8 vp 78.413 s
12. Jannica Holmberg - A.D. Princess Verona 8 vp 79.671 s
13. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 12 vp 67.443 s
14. Jannica Holmberg - A.D. Silent Lucky Cream 12 vp 78.185 s
15. Jannica Holmberg - Hopearinteen Marshmallow 16 vp 71.418 s
Luokka 3 60cm
1. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 4–0 vp 79.502/61.024 s
2. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 4–0 vp 74.061/61.397 s
3. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 4–0 vp 78.817/63.077 s
4. Jannica Holmberg - Hopearinteen Romeo 4–4 vp 69.671/58.618 s
Luokka 4 70cm
1. Jannica Holmberg - Lochlainn Quinton 4–4 vp 79.713/58.185 s
2. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 4–4 vp 77.690/64.638 s
3. Jannica Holmberg - Sugar Sorrow AD 8 vp 68.340 s
4. Jannica Holmberg - Onnenkengän Apila 8 vp 70.258 s
5. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 8 vp 73.398 s
6. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 8 vp 81.489 s
Luokka 5 80cm
1. Lauretta Dahlman - Acabella Cindy 0–4 vp 81.969/59.924 s
2. Huusari Rosewood - Carnivorous Blueberry HJT 0–4 vp 78.677/64.615 s
3. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 4 vp 75.739 s
4. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 4 vp 76.167 s
5. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 4 vp 80.298 s
6. Xavier Lafrenière - Humbau's Verzauberung 8 vp 68.977 s
7. Bella Rosewood - Carnivorous Benjamin 8 vp 69.707 s
8. Huusari Rosewood - Kalondra Sabrina 12 vp 67.806 s
9. Katri Suosalo - Harmony Atlas HJT 12 vp 68.826 s
10. Jannica Holmberg - Riordan 12 vp 70.647 s
11. Gisele Roxanne - Jään Lilja 12 vp 76.921 s
Luokka 6 90cm
1. Reija Käkiharju - Saariston Pikipihka 4–0 vp 78.707/56.912 s
2. Lina Andersson - Oodi 4–0 vp 75.726/57.273 s
3. Oskari Käkiharju - Salty Salsa 4–0 vp 76.875/59.832 s
4. Katri Suosalo - Harmony Atlas HJT 8 vp 75.228 s
5. Jannica Holmberg - Hurman Ritari 8 vp 77.762 s
6. Hugo Marttinen - Nikita Lucky Clover HJT 12 vp 70.717 s
7. Nicolas Gaillard - Wilma Odessa 12 vp 77.039 s
8. Gisele Roxanne - Jään Lilja 12 vp 79.636 s
9. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 16 vp 73.586 s
10. Saana Suosalo - Cindy´s Queen HJT 16 vp 80.342 s
Luokka 7 100cm
1. Nicolas Gaillard - Wilma Odessa 0 vp 70.763 s
2. Mila Santanen - Valerianan Delfina 4 vp 67.861 s
3. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 4 vp 69.670 s
4. Katri Suosalo - Leskenlehden Elämänilo 4 vp 72.147 s
5. Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat 4 vp 77.912 s
6. Mason Hill - Luukas 8 vp 79.261 s
7. Saana Suosalo - Booældre 12 vp 69.610 s
8. Jannica Holmberg - Hurman Ritari 12 vp 69.776 s
9. Hugo Marttinen - Nikita Lucky Clover HJT 12 vp 70.301 s
10. Lina Andersson - Cindy´s Queen HJT 12 vp 73.827 s
11. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 12 vp 77.403 s
12. Viona Fägels - Sheza Barleda 12 vp 81.939 s
13. Oskari Käkiharju - Chilililith 16 vp 67.396 s
14. Oskari Käkiharju - Mindlessnight v. 16 vp 80.980 s
Luokka 8 110cm
1. Jannica Holmberg - A.D. WazUp 0–0 vp 71.225/56.549 s
2. Oskari Käkiharju - Mindlessnight v. 0–0 vp 80.988/64.892 s
3. Oskari Käkiharju - Chilililith 8 vp 68.465 s
4. Saana Suosalo - Booældre 8 vp 70.115 s
5. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 8 vp 79.263 s
6. Jannica Holmberg - A.D. Jack Sparrow 12 vp 67.871 s
7. Mila Santanen - Valerianan Delfina 12 vp 72.581 s
8. Katri Suosalo - Leskenlehden Elämänilo 16 vp 73.158 s
Luokka 9 115cm - ei järjestetty
Luokka 10 120cm
1. Mila Santanen - Valerianan Delfina 4–0 vp 69.552/59.477 s
2. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 4–0 vp 72.420/63.181 s
3. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 8 vp 76.339 s
4. Oskari Käkiharju - Chilililith 8 vp 80.816 s
5. Oskari Käkiharju - Mindlessnight v. 12 vp 77.780 s
Luokka 11 130cm
1. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 4–0 vp 79.461/58.606 s
2. Julien Martin - La Mirada VAL 4–4 vp 67.450/59.642 s
3. Pilvi Bask - Lind's Liberty 4–4 vp 68.054/62.543 s
4. Anton Seljavaara - Kallan Sycamore 12 vp 74.496 s
Luokka 12 140cm
1. Oskari Käkiharju - Florian 0 vp 71.117 s
2. Oskari Käkiharju - Galactic Winie 8 vp 72.057 s
3. Julien Martin - La Mirada VAL 8 vp 77.453 s
Luokka 13 150cm
1. Huusari Rosewood - Cindy Godolphina HJT 0 vp 73.895 s
2. Reija Käkiharju - Casus Belli Est 4 vp 72.824 s
3. Kristian Rosewood - Bellefire Gallena 4 vp 76.482 s
4. Michael Rosewood - Grumelur Gåtegarden 4 vp 76.809 s
Luokka 14 160cm
1. Kristian Rosewood - Bellefire Gallena 0–4 vp 77.997/56.592 s
2. Michael Rosewood - Grumelur Gåtegarden 0–4 vp 70.479/59.221 s
3. Oskari Käkiharju - Ruregal 4 vp 71.045 s
4. Huusari Rosewood - Cindy Godolphina HJT 8 vp 80.757 s
Luokka 1 HeD (käynti - ravi)
1. Jannica Holmberg - Arolan Svante 89.501 %
2. Jannica Holmberg - A.D. Silent Lucky Cream 85.481 %
3. Jannica Holmberg - Sugar Sorrow AD 85.325 %
4. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 80.309 %
5. Jessica Holmberg - Santhoeve Davina 78.342 %
6. Jannica Holmberg - A.D. Piece of Art 77.327 %
7. Jannica Holmberg - A.D. Princess Verona 76.096 %
8. Jannica Holmberg - Tuuli Vuoren Pimennys 73.457 %
9. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 71.753 %
10. Jannica Holmberg - Goodtime Mister Perfect 68.630 %
11. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 63.277 %
12. Jannica Holmberg - Goodtime Marmaduke 57.952 %
13. Jannica Holmberg - Sudenmaan Nallekarhu 57.212 %
Luokka 2 HeC
1. Jannica Holmberg - Sudenmaan Nallekarhu 88.497 %
2. Jannica Holmberg - A.D. Piece of Art 82.975 %
3. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 82.692 %
4. Jannica Holmberg - A.D. Silent Lucky Cream 80.969 %
5. Jannica Holmberg - Goodtime Marmaduke 77.498 %
6. Jannica Holmberg - Goodtime Mister Perfect 76.855 %
7. Jannica Holmberg - Arolan Svante 73.682 %
8. Jannica Holmberg - A.D. Princess Verona 67.034 %
9. Jannica Holmberg - Sugar Sorrow AD 63.189 %
10. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 60.085 %
11. Jessica Holmberg - Santhoeve Davina 53.091 %
12. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 51.515 %
13. Jannica Holmberg - Tuuli Vuoren Pimennys 50.491 %
Luokka 3 HeB
1. Lina Andersson - Oodi 88.236 %
2. Jannica Holmberg - Picando Ion 84.664 %
3. Jannica Holmberg - Onnenkengän Apila 82.527 %
4. Mason Hill - Luukas 79.664 %
5. Jannica Holmberg - Hopearinteen Marshmallow 78.641 %
6. Jannica Holmberg - Lochlainn Quinton 76.802 %
7. Jannica Holmberg - Ferino ox 72.193 %
8. Jannica Holmberg - Riordan 67.805 %
9. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 60.371 %
10. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 58.234 %
11. Reija Käkiharju - Saariston Pikipihka 56.743 %
12. Jannica Holmberg - A.D. Silent Sensation 52.659 %
13. Jannica Holmberg - Lochlainn Blazing Gabriella 52.564 %
14. Jannica Holmberg - Hopearinteen Romeo 50.743 %
Luokka 4 HeA
1. Viona Fägels - Sheza Barleda 76.840 %
2. Nicolas Gaillard - Wilma Odessa 74.884 %
3. Hugo Marttinen - Nikita Lucky Clover HJT 74.683 %
4. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 73.924 %
5. Gisele Roxanne - Jään Lilja 70.430 %
6. Katri Suosalo - Leskenlehden Elämänilo 69.376 %
7. Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat 62.666 %
8. Jannica Holmberg - Hurman Ritari 59.950 %
9. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 58.780 %
10. Jannica Holmberg - Cwmnantcol Madawg 58.554 %
11. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 57.035 %
12. Reija Käkiharju - Hiidelmän Ukkosti 55.964 %
Luokka 5 VaB (koko kisan kovimmat pronsentit nähtiin tässä luokassa)
1. Reija Käkiharju - Aro-Untamo 93.313 %
2. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 92.780 %
3. Liinu Karhula - Wakanda 92.103 %
4. Pilvi Bask - Lind's Liberty 78.413 %
5. Reija Käkiharju - Kriisipuuro 75.751 %
6. Reija Käkiharju - Kitinäkeisari 69.300 %
7. Katri Suosalo - Harmony Atlas HJT 56.574 %
8. Saana Suosalo - Cindy´s Queen HJT 55.826 %
Luokka 6 VaA
1. Liinu Karhula - Wakanda 92.709 %
2. Julien Martin - La Mirada VAL 84.620 %
3. Saana Suosalo - Booældre 84.301 %
4. Lauretta Dahlman - Acabella Cindy 83.365 %
5. Pilvi Bask - Lind's Liberty 65.714 %
Luokka 7 Prix St Georges - ei järjestetty
Luokka 8 Intermediaire l - ei järjestetty
Luokka 9 Intermediaire ll
1. Huusari Rosewood - Kalondra Sabrina 63.670 %
2. Oskari Käkiharju - Thornspike 52.851 %
Luokka 10 Grand Prix
1. Xavier Lafrenière - Humbau's Verzauberung 73.222 %
2. Huusari Rosewood - Carnivorous Blueberry HJT 73.132 %
3. Bella Rosewood - Carnivorous Benjamin 51.482 %
Esteratsastus
(Arvontatapa: AM5: perusradalla pienimmän virhepistemäärän saaneet uusivat)
Luokka 1 puomiluokka
1. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 0–0 vp 79.950/61.814 s
2. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 0–0 vp 75.047/62.170 s
3. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 4 vp 79.858 s
4. Jannica Holmberg - Sudenmaan Nallekarhu 4 vp 80.642 s
Luokka 2 50cm
1. Jannica Holmberg - Tuuli Vuoren Pimennys 0–0 vp 74.420/58.128 s
2. Jessica Holmberg - Santhoeve Davina 0–0 vp 71.967/63.114 s
3. Jannica Holmberg - Cwmnantcol Madawg 0–4 vp 74.951/62.330 s
4. Jannica Holmberg - Arolan Svante 0–4 vp 71.367/63.061 s
5. Jannica Holmberg - Ferino ox 0–4 vp 78.417/64.720 s
6. Josephine Rosewood - Odenelle v.d. Zelos 4 vp 67.489 s
7. Jannica Holmberg - Lochlainn Blazing Gabriella 4 vp 69.056 s
8. Jannica Holmberg - A.D. Piece of Art 4 vp 75.644 s
9. Jannica Holmberg - A.D. Silent Sensation 4 vp 80.545 s
10. Benjamin Rosewood - Ealdwine Adele 8 vp 67.533 s
11. Jannica Holmberg - Picando Ion 8 vp 78.413 s
12. Jannica Holmberg - A.D. Princess Verona 8 vp 79.671 s
13. Ellen Rosewood - Wilma Serendipity HJT 12 vp 67.443 s
14. Jannica Holmberg - A.D. Silent Lucky Cream 12 vp 78.185 s
15. Jannica Holmberg - Hopearinteen Marshmallow 16 vp 71.418 s
Luokka 3 60cm
1. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 4–0 vp 79.502/61.024 s
2. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 4–0 vp 74.061/61.397 s
3. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 4–0 vp 78.817/63.077 s
4. Jannica Holmberg - Hopearinteen Romeo 4–4 vp 69.671/58.618 s
Luokka 4 70cm
1. Jannica Holmberg - Lochlainn Quinton 4–4 vp 79.713/58.185 s
2. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 4–4 vp 77.690/64.638 s
3. Jannica Holmberg - Sugar Sorrow AD 8 vp 68.340 s
4. Jannica Holmberg - Onnenkengän Apila 8 vp 70.258 s
5. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 8 vp 73.398 s
6. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 8 vp 81.489 s
Luokka 5 80cm
1. Lauretta Dahlman - Acabella Cindy 0–4 vp 81.969/59.924 s
2. Huusari Rosewood - Carnivorous Blueberry HJT 0–4 vp 78.677/64.615 s
3. Lina Andersson - Rosette Pirouette HJT 4 vp 75.739 s
4. Elisabeth Rosewood - Migratewinds Hexen 4 vp 76.167 s
5. Katri Suosalo - Hevosjärven Lumous 4 vp 80.298 s
6. Xavier Lafrenière - Humbau's Verzauberung 8 vp 68.977 s
7. Bella Rosewood - Carnivorous Benjamin 8 vp 69.707 s
8. Huusari Rosewood - Kalondra Sabrina 12 vp 67.806 s
9. Katri Suosalo - Harmony Atlas HJT 12 vp 68.826 s
10. Jannica Holmberg - Riordan 12 vp 70.647 s
11. Gisele Roxanne - Jään Lilja 12 vp 76.921 s
Luokka 6 90cm
1. Reija Käkiharju - Saariston Pikipihka 4–0 vp 78.707/56.912 s
2. Lina Andersson - Oodi 4–0 vp 75.726/57.273 s
3. Oskari Käkiharju - Salty Salsa 4–0 vp 76.875/59.832 s
4. Katri Suosalo - Harmony Atlas HJT 8 vp 75.228 s
5. Jannica Holmberg - Hurman Ritari 8 vp 77.762 s
6. Hugo Marttinen - Nikita Lucky Clover HJT 12 vp 70.717 s
7. Nicolas Gaillard - Wilma Odessa 12 vp 77.039 s
8. Gisele Roxanne - Jään Lilja 12 vp 79.636 s
9. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 16 vp 73.586 s
10. Saana Suosalo - Cindy´s Queen HJT 16 vp 80.342 s
Luokka 7 100cm
1. Nicolas Gaillard - Wilma Odessa 0 vp 70.763 s
2. Mila Santanen - Valerianan Delfina 4 vp 67.861 s
3. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 4 vp 69.670 s
4. Katri Suosalo - Leskenlehden Elämänilo 4 vp 72.147 s
5. Lauretta Coleen - Shafaqat al Qismat 4 vp 77.912 s
6. Mason Hill - Luukas 8 vp 79.261 s
7. Saana Suosalo - Booældre 12 vp 69.610 s
8. Jannica Holmberg - Hurman Ritari 12 vp 69.776 s
9. Hugo Marttinen - Nikita Lucky Clover HJT 12 vp 70.301 s
10. Lina Andersson - Cindy´s Queen HJT 12 vp 73.827 s
11. Nicolas Gaillard - Caspian Dream 12 vp 77.403 s
12. Viona Fägels - Sheza Barleda 12 vp 81.939 s
13. Oskari Käkiharju - Chilililith 16 vp 67.396 s
14. Oskari Käkiharju - Mindlessnight v. 16 vp 80.980 s
Luokka 8 110cm
1. Jannica Holmberg - A.D. WazUp 0–0 vp 71.225/56.549 s
2. Oskari Käkiharju - Mindlessnight v. 0–0 vp 80.988/64.892 s
3. Oskari Käkiharju - Chilililith 8 vp 68.465 s
4. Saana Suosalo - Booældre 8 vp 70.115 s
5. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 8 vp 79.263 s
6. Jannica Holmberg - A.D. Jack Sparrow 12 vp 67.871 s
7. Mila Santanen - Valerianan Delfina 12 vp 72.581 s
8. Katri Suosalo - Leskenlehden Elämänilo 16 vp 73.158 s
Luokka 9 115cm - ei järjestetty
Luokka 10 120cm
1. Mila Santanen - Valerianan Delfina 4–0 vp 69.552/59.477 s
2. Reija Käkiharju - Sotamaalauksen Helmenvalkea 4–0 vp 72.420/63.181 s
3. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 8 vp 76.339 s
4. Oskari Käkiharju - Chilililith 8 vp 80.816 s
5. Oskari Käkiharju - Mindlessnight v. 12 vp 77.780 s
Luokka 11 130cm
1. Hortense Lucienne - Oldsfell´s Ethna 4–0 vp 79.461/58.606 s
2. Julien Martin - La Mirada VAL 4–4 vp 67.450/59.642 s
3. Pilvi Bask - Lind's Liberty 4–4 vp 68.054/62.543 s
4. Anton Seljavaara - Kallan Sycamore 12 vp 74.496 s
Luokka 12 140cm
1. Oskari Käkiharju - Florian 0 vp 71.117 s
2. Oskari Käkiharju - Galactic Winie 8 vp 72.057 s
3. Julien Martin - La Mirada VAL 8 vp 77.453 s
Luokka 13 150cm
1. Huusari Rosewood - Cindy Godolphina HJT 0 vp 73.895 s
2. Reija Käkiharju - Casus Belli Est 4 vp 72.824 s
3. Kristian Rosewood - Bellefire Gallena 4 vp 76.482 s
4. Michael Rosewood - Grumelur Gåtegarden 4 vp 76.809 s
Luokka 14 160cm
1. Kristian Rosewood - Bellefire Gallena 0–4 vp 77.997/56.592 s
2. Michael Rosewood - Grumelur Gåtegarden 0–4 vp 70.479/59.221 s
3. Oskari Käkiharju - Ruregal 4 vp 71.045 s
4. Huusari Rosewood - Cindy Godolphina HJT 8 vp 80.757 s